דצמבר 21, 2017

גשם בחוץ, קר, הימים קצרים והחושך מגיע מוקדם (מדי). שוב אתם מוצאים את עצמכם יושבים באחר הצהרים סגרירי בין קירות הבית החמים אך המשעמם משהו, ולא יודעים איזו תעסוקה נחמדה תוכלו להעניק לילדיכם ולהעביר בה את השעות הארוכות עד שהיום הקריר יגמר. לכל אותם אלו שהיצירתיות פרחה מהם והלאה, לכל אותם מתוסכלים ששוברים את הראש בניסיון למצוא פעילות חביבה לשעות קשות ולסתם הורים שרוצים להיות בהיכון למקרה ששעות כאלו יבואו (והם יבואו) – הנה כמה רעיונות לפעילויות נחמדות שניתן לעשות עם הילדים בבית ביום חורפי.

  1. סדר חוויתי

זוכרים את קופסת הצעצועים הענקית שמעלה אבק במדף למעלה? ומה עם כל הררי המשחקים שלא רואים את אור השמש לעיתים תכופות? זה הזמן לעשות את הסדר שתמיד רציתם לעשות בבית, בצורה חוויתית – עם הילדים! קחו קופסת קרטון גדולה ועברו עם הילדים על כל הצעצועים שלהם – האם הם ירצו להשאיר אותו? האם כדאי לתרום ולתת לילד שישמח בהם יותר כי הם לא משחקים בהם עוד? כל צעצוע שעבר זמנו – מקומו בקופסת הקרטון. הילדים ירוויחו זמן איכות עם ההורים והזדמנות להיזכר בנוסטלגיה ילדותית, וההורים? אתם תיהנו מסדר ונקיון בחדר המבולגן ביותר בבית. כולם מרוויחים.

  1. קישוט חדר השינה

לא משנה אם הילדים שלכם ישנים בחדרים משותפים, חדרי נוער או חדרי תינוקות, אחר הצהרים חורפי הוא הזדמנות מצויינת להכניס חיות ושמחה לחדרי השינה שלהם. אם תפקדו את חנות היצירה הקרובה למקום מגוריכם, תגלו בה עולם ומלואו לכל גיל ובכל תחום ותחביב (עבור חדרי נוער, חדרי תינוקות וגם ביניים). שלפו כמה אפשרויות יצירה מחולקות לפי הגילאים הרלוונטיים של ילדיכם וגייסו את כולם למשימה – היום יוצרים משהו מיוחד!

חדרי נוער או חדרי תינוקות וודאי ישמחו לקבל לחיקם שדרוג מרענן בצורת קופסת תכשיטים אישית, שלט לחדר או כל יצירה אחרת העולה על רוחכם. גם אם ה”תינוק” שלכם כבר גדול, אפשר לתת לו יצירה המותאמת לגילו ולתת לו ליצור משהו שהוא לגמרי שלו – בעזרת דבק, צביעה ועוד אפשרויות שהילדים הרכים יכולים ושמחים לעמוד בהם.

  1. משחקי קופסא

זוכרים את הפעילות הראשונה? אחרי שחדר המשחקים נעים ומסודר, ניתן לשלוף משחק קופסא כלשהו שיכול להתאים לכמה גילאים ולשחק יחד. פאזל, למשל, יכול להיות אפשרות נהדרת. כשתסיימו להרכיב אותו, תוכלו למסגר את הפאזל ולהותיר מזכרת חביבה מערב חורף קר אך משפחתי להפליא.

לא משנה אם תבחרו לסדר, לשחק, ליצור יצירות או אפילו לאפות יחד במטבח, החשוב ביותר הוא להגיע אל הפעילות שבחרתם בגישה חיובית ומשפחתית. חורף עשוי להיות סגרירי ומדכא, אך הוא יכול להיות משפחתי וחמים והזדמנות מצוינת ליצור יחד זכרונות חדשים ומרגשים שילדיכם לא ישכחו לעולם. מאחלים לכם חורף בריא ונעים!

 

עגלת תינוק הסבה HESBA קונדור קופה