מרץ 29, 2018

בכל חופשה ארוכה צצה וחוזרת אותה דילמה מוכרת- איך מעסיקים את הילדים במהלך החופשה? הרי לא משנה כמה צעצועים ומשחקי מחשב יש בבית, לא משנה כמה טרחתם על עיצוב חדרי ילדים וכמה עמלתם כדי להפוך אותם לאטרקטיביים, בסופו של דבר הילדים משתעממים ומחפשים תעסוקה. כדי למנוע מהילדים למלמל “אוף אבל משעמם לי!” תוך כדי טריקת דלת החדר, אספנו עבורכם כמה רעיונות לפעילויות משותפות במהלך החג. פעילויות שיהיו מהנות גם עבור ההורים וגם עבור הילדים, ועוד יותר מזה- ידרשו הוצאות מינימליות בלבד.

לצאת לטבע

אומנם אנחנו בעיצומה של עונת המעבר ומזג האוויר משתגע, עדיין בילוי בטבע הוא אפשרות כייפית, מגוונת וזולה. אפשר לצאת לפארק או לחוף הים, אפשר לעשות פיקניק בחורשה הקרובה לבית, או להחליט על מסלול אתגרי בצפון או בדרום הארץ. יש אינספור אפשרויות, ותוכלו לבחור בהתאם למזג האוויר ובהתאם להעדפות של בני המשפחה. לא חייבים לבחור באתרים הדורשים דמי כניסה, ואפשר לארוז בבית אוכל ופינוקים למהלך היום, וגם משחקים שווים שכל המשפחה תהנה מהם.

ובדומה למזג האוויר ההפכפך, גם גיל ההתבגרות ידוע בשינויים קיצוניים במצב הרוח, ולפעמים בילוי משפחתי לא מספיק “מגניב” כדי להצטרף אליו. אנחנו ממליצים שלא ללחוץ על המתבגרים, אלא להיפך, לשלב אותם בתכנון הטיול ולחשוב ביחד איתם איזו אטרקציה תהיה מושכת מספיק כדי שירצו לעזוב את חדרי נוער ולצאת קצת החוצה.

פסטיבלים לכל המשפחה

פסח רווי באירועים ופסטיבלים מיוחדים המיועדים לכל המשפחה. חלק מהפסטיבלים וותיקים ומתקיימים כבר שנים, כמו פסטיבל הצגות ילדים בחיפה, וחלק מהפסטיבלים הם יוזמות חדשות שצצו בשנים האחרונות. קצרה היריעה מלפרט כאן על כל הפסטיבלים, אך חיפוש קצר באינטרנט יפתח בפניכם רשימות מפורטות של כל הפסטיבלים שמתקיימים במהלך החג וחול המועד, והמיקום שלהם ברחבי הארץ. חלק מהפסטיבלים חינמיים לחלוטין, וחלקם משלבים בין פעילויות בתשלום לפעילויות בחינם. במסגרתם תוכלו גם למצוא סדנאות במגוון תחומים כמו יצירה, מוזיקה, תיאטרון, היסטוריה, סיורים מודרכים ועוד.

ביקור במוזיאון

במהלך החג מספר גדול של מוזיאונים יפתחו את שעריהם בחינם. גם כאן מומלץ מאוד לחפש באינטרנט כדי לראות את הרשימות המלאות, כולל כל הפרטים. המוזיאונים נמצאים בכל רחבי הארץ כך שתוכלו לבחור באפשרות הקרובה אליכם, או לשלב ביקור במוזיאון ביחד עם טיול שלם.

קשת הנושאים כמעט אינסופית- מוזיאונים בנושא היסטוריה והתיישבות בארץ, אומנות, עיצוב, קומיקס, היסטוריה ימית, גנים בוטניים ועוד.

פעילות עם ערך מוסף

החג מביא איתו המון הזדמנויות לשלב פעילויות התנדבותיות ולתת לילדים להנות מעזרה לזולת. פרויקטים של איסוף מזון ובישול לנזקקים הם המוכרים ביותר, והשנה ישנן כמה עמותות אשר משדכות בין משפחות מארחות לבין קשישים עריריים או חיילים בודדים.

חופשה ארוכה היא לפעמים מעמסה על ההורים ועל הילדים, ומקור למתחים ומריבות. אך היא גם הזדמנות כדי לנצל את הזמן ולבלות ביחד בצורה מיוחדת ושונה מהרגיל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1875972