אפריל 12, 2018

בילוי משפחתי הוא תמיד דבר מבורך, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבילוי משותף ביום העצמאות. את יום העצמאות ניתן למשל לבלות בטבע במסלולים היפיפיים של הארץ, אך אפשר כמובן לבקר במוזיאונים האהובים על הילדים או לצאת לטיול עירוני. על כל אפשרויות אלו במאמר הבא.

מוזיאונים לילדים

ילדים הם עם סקרן, ולכן הדרך הטובה ביותר לסייע להם ללמוד היא לעורר את הצמא הטבעי שלהם לידע. מוזיאונים המותאמים במיוחד לילדים יספקו בדיוק את הצורך הזה, ויום העצמאות הוא הזדמנות נפלאה לבקר באתרי תרבות שכאלה ולהרחיב את הדעת. מוזיאון הילדים בחולון הוא דוגמה מצוינת לכך, שכן כל פעילות מותאמת לגילו של הילד וליכולותיו. ניתן גם למצוא פעילות לפעוטות החל מגיל שנתיים, פעילות הכוללת בעיקר מפגש עם צלילים תחושות ורגשות. קיימות גם פעילויות נוספות המותאמות לילדים עד גיל 12, כמו גם סדנאות שעשויות להתאים לכל המשפחה. פעילות נוספת שיכולה להתאים לכל המשפחה היא ביקור בפלנטריום של מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. כאן ניתן לצפות בסרט המספר על היקום וכולל גם אמצעי המחשה נוספים כמו במה מסתובבת. מי שמחפש מוזיאון המיועד בעיקר לילדים יוכל לבקר גם במוזיאון האדם והסביבה בפתח תקווה. כאן, מלבד התערוכות המרתקות, מתקיימות גם פעילויות רבות לילדים, כמו גם חוגים.

מטיילים בטבע

יום העצמאות חל בתקופה שבה מזג האוויר נעים ואביבי, וזוהי ההזדמנות האידיאלית להכיר לילדים את הארץ. משפחות המעוניינות במסלול קל ומעגלי יכולות להגיע למשל לנחל ספונים שבכרמל. כאן ניתן למצוא מסלול שאורכו עד ארבע שעות, והבונוס – ביקור במערה שנפתחת לקהל לקראת הקיץ. מי שמתגעגע לחו”ל יכול לבקר בנחל גלים, המוכר גם בשם “שווייצריה הקטנה”, ולא בכדי. גם מסלול זה נמצא באזור הכרמל, ואם מזג האוויר משתף פעולה ניתן לטבול בעין קדם. באזור המרכז קיימות אפשרויות נוספות לטיול כגון מבצר אנטיפטרוס, שיעורר את דימיונם של הילדים. כאן אפשר לטייל בדשא בין שובלי הנחל, לדלג על אבנים ולעבור גשרים קטנים, וכמובן לבקר במבצר העתיק ולתצפת על האזור. מטיילים מאזור ירושלים מוזמנים לבקר גם בגן הבוטני הפורח בתקופה זו. בגן הבוטני ניתן גם למצוא פינות יצירה לילדים, ואת פריטי האומנות שנוצרו ניתן לתלות בחדרי ילדים או בחדרי נוער

טיולים עירוניים

מי שטיולים בטבע אינן בדיוק בשבילו, והוא מעדיף את הסביבה האורבנית, יכול לבחור בטיולים עירוניים. ירושלים למשל טומנת בחובה פינות חמד רבות, וטיול נינוח ומענג יסייע לחשוף אותן. שכונת נחלאות למשל היא אחת השכונות הצבעוניות  והמרתקות ביותר, וכאן אפשר גם לסייר בשוק מחנה יהודה וליהנות מהאווירה החמה והשוקקת. מי שנמצא באזור יכול לבקר גם בעין כרם הסמוכה, מעין כפר פסטורלי שבו בין הכנסיות והמנזרים ניתן גם למצוא גלריות ובתי קפה. בצפון הארץ ניתן לבקר בעכו העתיקה ובנמל שלה שלא נכנע למצור של נפוליאון, וגם היום שוררת בו אווירה ייחודית. המבקרים בצפון יכולים לעבור גם בצפת היפייפיה, ליהנות משיטוט בסמטאות האבן שלה ולספוג קצת מההיסטוריה של המקום. חג שמח!

 

1846968