מאי 17, 2018

השמש חזרה לחיינו, הימים מתארכים וזהו בדיוק הזמן לרענן את עיצוב חדר הילדים ולבחור בסגנון המתאים יותר לעונה החמה. האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות – צבע חדש, סידור שונה של החדר וחידוש הרהיטים; כל אלו בשילוב עם נגיעה אישית ותכנון מוקפד יכינו את החדר לעונת הקיץ הקרבה ובאה.

מחדשים את הצבע

אחד הדברים המשפיעים ביותר על מראהו של כל חדר, היא שכבת הצבע שלו. קירות הן אחת מנקודות התורפה בכל בית, במיוחד כזה שיש בו ילדים קטנים, והדבר ניכר בעיקר בחדרי הילדים. לא פעם מתמלאים הקירות בסימנים שונים, טביעות ידיים או “יצירות” אומנות שונות של הילדים. לקראת העונה החדשה מומלץ לבחור בצבע חדש, בהיר וטרי שיאפשר להאיר את החדר. כיום ניתן למצוא בחנויות מגוון רחב של צבעים, ואין צורך בהכרח לדבוק בצבע הלבן. בסיום סיוד הקירות ניתן לבחור גם במדבקות ייעודיות שיסייעו ליצור אווירה שמחה בחדר. ילדים שאוהבים לצייר ומתעקשים לבחור בקיר לצורך מטרה זו, ישמחו לגלות כי הומצא עבורם הפתרון האידאלי – צבע לוח. בחנויות ניתן למצוא בדרך כלל שתי גרסאות של אותו העיקרון: צבע לוח המיועד לגירים וצבע לוח מחיק, מתוחכם יותר, המתאים לטושים מחיקים. שתי אפשרויות אלו מספקות לילד הזדמנות לביטוי עצמי כל יום מחדש, והכי חשוב – אפשר תמיד למחוק ולהתחיל מחדש.

זה הזמן לרענן גם את הריהוט

כדי ליצור חדרי ילדים מעוצבים כדאי מדי פעם לחדש את הריהוט הקיים. לקראת בואה של עונת הקיץ, הורים רבים מסדרים את הארונות, מוציאים ממנו בגדים שנשכחו ומשתדלים להותיר רק את מה שנדרש. במסגרת זאת מתגלים בארונות חדרי הילדים גם פגמים הדורשים תיקון. ניתן בהחלט לחדש את הריהוט הקיים באמצעות ליטוש וצביעה מחודשת, אך ישנם מקרים שבהם אין מנוס מרכישה של ארונות לחדרי ילדים. אם הוחלט לרכוש ארון חדש, כדאי לבחור בדגם שישמש את הילד מספר רב של שנים. אם מדובר בארון לפעוטות, הרי שניתן למצוא בחנות מגוון רחב של עיצובים, החל מפיראטים ונסיכות ועד לכדורגל או לארונות הכוללים עיטורי חיות. הורים המעוניינים בארונות לילדים בוגרים יותר, או הורים המחפשים דגם שילווה את הילד לאורך תקופה משמעותית, יכולים לבחור בארונות במראה של עץ טבעי או בארונות בעלי מראה רומנטי ונינוח. בעת הבחירה בארון, כדאי לשים לב כי צורכי הילד עשויים להשתנות, ובהתאם לכך ניתן לבחור בארון בעל שתי דלתות או בארון בעל שלוש דלתות.

מוסיפים טאצ’ים אחרונים

האווירה המתחממת מספקת את ההזדמנות המופלאה ליצור פינת זולה נעימה בעזרת פופים איכותיים או הדום שאותו ניתן להציב מתחת לחלון. להדום מסוג זה ניתן לצרף ספרייה קטנה, וכך יכול ההורה ליצור עבור הילד את פינת הקריאה המושלמת. את החלון מומלץ לצייד בווילונות שיסייעו להגן על החדר מפני החום ומפני השמש העזה. פתרון נוסף ואידיאלי לעונת הקיץ הוא אפיריון שאותו אפשר להציב מעל למיטה. האפיריון כולל כילה מעוצבת שבעזרתה ניתן להגן על הילדים מפני עקיצות יתושים טורדניות. גם את כלי המיטה ניתן ורצוי לחדש, ואפשר לבחור למשל בסט מצעים של פיראטים או בסט בגוונים פסטליים ומרגיעים.

והכי חשוב – ליהנות; עיצוב מחדש ורענון הסגנון הוא חוויה מהנה כמו גם הזדמנות נהדרת לבילוי משפחתי. כשהדבר מתאפשר מומלץ לערב את הילד בהחלטות השונות ולאפשר לו להשתתף ביצירת החדר שלו.

20.50.1002.00-dynamic-large-dolap-636108309546803857