מאי 16, 2018

עיצוב חדר ילדים הינה משימה מורכבת, וזאת כי לצד הקשיים שעומדים לקראת כל משימת עיצוב רגילה, הרי שבמקרה זה גם יש לקחת בחשבון שמדובר בחדר בו לא רק ישנים, אלא גם מארחים חברים, עושים שיעורים, רואים טלוויזיה, קוראים ספר וכדומה. מדובר בחדר שלא רק מכיל מיטה, אלא גם לא מעט משחקים, בגדים ואביזרים נוספים. מדובר בקהל יעד שהנו שובב לא קטן ועל כן יש לחשוב על יכולת סידור מהירה ופרקטית לצד חומריות שניתן לנקות בקלות ובנוסף מדובר בחדר שצריך לדעת לגדול ביחד עם הילד, ולו כי הוא צריך להתאים לילדים ועם הזמן גם לצרכיו של מתבגר. אי לכך כאשר עומדים לעצב חדר ילדים, מן הראוי לשלב מעצבת פנים, כך שניתן יהיה לתת מענה מוקפד ומקיף.

קהל יעד מאתגר

כאשר עומדים לעצב חדר ילדים, יש לקחת בחשבון שהעיצוב אמור לקלוע לטעמו של הילד, אך בו זמנית גם לטעמם של ההורים, ולא פעם בחדר השינה לנים כמה ילדים בני גילאים שונים כך שיש לדעת להעניק מענה רב גילאי, ואם זה לא מספיק, הרי שלא פעם החדר גם צריך לדעת להתאים הן לבן והן לבת. מכאן ששוב מדובר בקושי שמוביל להבנה מדוע יש צורך בהתערבות של איש מקצוע בתחום – כזה שמכיר את הסוגיות, יודע להציף את השאלות הנכונות, מכיר מגוון דרכים באמצעותן ניתן לגשר על פערים וכל זאת לצד היכולת להגיע לתוצאה שמתאימה באופן ממוקד לטעם האישי של הלקוחות.

צורך כפול

לאחר שדנו בקהל היעד, ביעדים של חדר השינה ובדגשים של ההורים מבחינת הפרקטיקה של העיצוב, נוסיף ונציין שהעיצוב גם צריך לדבר הן לילדים והן למבוגרים, כלומר עליו להיות אסתטי ובו זמנית גם מתאים לילדים, ועל כן מעצבת פנים צריכה כל פעם מחדש למצוא את האיזון הנכון וכיוון שמדובר במשימה מורכבת, טוב לדעת שמבצעת אותה דמות מקצועית – כזו שמכירה חומרים, דגמים, טקסטורות, מגוון אופציות עיצוביות, שילובים וחידושים בתחום, וזאת על מנת לאפשר להגיע לתוצאה הרצויה ביותר בזמן הקצר ביותר ולצד התקציב המתאים ביותר.

הזמן לפנטז

ציינו שחדר ילדים הנו חדר שצריך לדעת ל”לגדול עם הילדים” ועל כן מעצבת פנים עשויה למצוא את הפתרון האידאלי ביותר, ולו באמצעות איתור ריהוט שעשוי להיות רלוונטי עבור טווח נרחב של גילאים, או לחלופין באמצעות ריהוט שעשוי להשתנות / להיות מודולרי. לסיכום נוסיף ונחדד שיש לקחת בחשבון שהילדים הם הלקוחות המרכזיים ועל כן יש לבחור במוצרים איכותיים אשר אינם רק מרשימים, אלא גם מדרבנים את הדמיון ועונים על עולם התוכן הרצוי, כי מה הוא דמיון ללא פנטזיה ופה לריהוט ולבחירות עיצוביות יש תפקיד חשוב ביותר, כך שראוי לערב דמות מקצועית.

מיטת מעבר מכונית לבנה