ינואר 6, 2019

גם בעידן המחשוב והטכנולוגיה שבו אנו חיים, עולם הטבע הוא ממלכה קסומה ומופלאה עבור הילד. ילדים רבים נהנים למשל לעקוב אחר בעלי חיים בסביבת ביתם, ובימי החורף ניתן למצוא לא מעט חלזונות ואפילו לצפות בנדידה של ציפורים. את הסקרנות הטבעית והנהדרת הזאת של הילד מומלץ מאוד לעודד, ואחת הדרכים לכך היא כמובן לעצב את החדר בהתאם. חדר הילדים הוא שלוחה של עולמו הפנימי של הילד, ואם מדובר בילד המחובר לעולם הטבע, אין רעיון נפלא יותר מלהזמין את הטבע הביתה, לחדרו של הילד. כיצד עושים זאת ואיך מעצבים את החדר בסגנון טבעי? על כך במאמר הבא.

 

איזו חיה אני?

מכירים את המשחק הזה שבו כל אחד צריך לבחור חיה ולהגיד מדוע בחר בה? לפני תכנון חדרי ילדים מעוצבים כדאי לשחק במשחק זה. כך ניתן יהיה לקבל מהילד מושג לגבי החיה האהובה עליו (לפחות עד שיימאס לו ממנה והוא יעבור לחיה הבאה). אם הילד בחר למשל בציפורים, אפשר לשלב ציורי קיר של ציפורים או לעצב מתלה ייחודי לבגדים בצורה של ציפור. ניתן גם להתקין מחוץ לחלון חדרו של הילד שובך לציפורים שיקננו בו. אם לעומת זאת, הילד מאוד אוהב את חיות הג’ונגל ניתן לשלב בחדר ציור של ג’ירפה שיכלול גם מד גובה שבו ניתן יהיה לסמן בכל שנה את גובהו המשתנה של הילד. גם ארון לחדר ילדים ניתן לבחור בהתאם לקונספט או להדביק עליו מדבקות ייעודיות של חיות.

 

שקט ורוגע

דרך נוספת ליצור חדרי ילדים מעוצבים וייחודיים באמת, היא ליצור עבור הילד פינת רביצה ומנוחה. פינה זו יכולה להיות מעוצבת על פי רעיון מסוים המקושר לעולם החי. אפשר לדוגמה להרכיב באמצעות גבס מעין מערה קטנה שיכולה להפוך לחלק מעולם הדמיון העשיר של הילד. אפשרות אחרת היא לשלב אוהל שבו יוכל הילד להירגע ולנוח כאשר הוא זקוק למעט שקט. גם במקרה זה כדאי כמובן לשתף את הילד ולעודד אותו להציע רעיונות שונים לעיצוב החדר שלו. כך ניתן יהיה להבטיח את שיתוף הפעולה שלו, ואולי גם להגדיל את המחויבות שלו לסידור החדר. אם הוא בוחר יחד אתכם ארון לחדר ילדים, אולי יש סיכוי טוב יותר שהוא ישמור על הסדר שבתוכו.

 

שימוש בחומרים טבעיים

מעבר לבחירה בסגנון עיצוב מסוים או בקונספט כלשהו, חשוב שההורים יקדישו גם תשומת לב לחומרי הגלם שנבחרים עבור חדרי ילדים מעוצבים. כדי לבחור ארון לחדר ילדים המתאים ל”לוק” הטבעי, מומלץ בדרך כלל להעדיף את הגוונים הטבעיים של העץ או את גווני הלבן והמוקה. גוונים אלו גם ישתלבו מצוין בכל סגנון עיצוב שהילד יבחר בעתיד, ולכן הרהיטים יוכלו ללוות אותו לשנים ארוכות. אם מדובר בחדר המעוצב עבור פעוטות, מומלץ גם לבחור ברהיטים בעלי קווים עגולים כדי למזער את הסיכון לפגיעה אפשרית בעת משחק סוער. מלבד זאת, כמובן ששימוש בחומרי גלם טבעיים ואיכותיים יסייע לשמור על מראה נעים ומזמין של החדר לאורך שנים.

20.33.1016.00-safari-natura-st-buyuyen-kar-75x160cm-636109687568092320