מרץ 28, 2019

סוף-סוף אפשר לראות את סופו של החורף, ועונת האביב כבר ניצבת בפתח. עונה זו מסמלת פריחה מחודשת והתחלות חדשות, ומשפחות רבות מנצלות את ההזדמנות הזאת לנקות את הבית, לסדר אותו ולהכין אותו לקראת עונת הקיץ. משפחות אחרות לעומת זאת, חיכו בדיוק לרגע הזה כדי לתכנן את החופשה הבאה. הילדים בחופש, משרדים רבים סגורים, וגם מזג האוויר כבר מתחיל להתחמם. אז רגע לפני שנכנסים לעונה “החמה”, הנה כמה יעדים קרובים שיכולים להיות המקום המושלם לבלות בו את החג.  

איי יוון

לישראלים יש רומן ארוך-שנים עם איי יוון. מדובר ביעד קרוב מאוד לארץ שניתן להגיע אליו בטיסה אחת קצרה. כך ניתן להתחיל את החופשה במהירות, ומהילדים הקטנים (ומהוריהם) נחסכת הטרדה שבטיסה ארוכה. מלבד חופים מקסימים וחבילות של הכל-כלול, ניתן למצוא כאן אטרקציות המתאימות לכל המשפחה. בכרתים אפשר לדוגמה לצאת לטיולי טבע, לבקר באתרים ארכיאולוגיים ולבלות בחופי הים. עונת האביב זה גם הזמן האידיאלי לטייל בקניון סאמריה הפורח כולו לרגל העונה. אם כבר הגעתם לכאן, אפשר לקפוץ לרודוס – אי מושך לא פחות וניתן לבקר בעיר העתיקה והיפיפייה ולהגיע גם לאקווריום המרשים שבאי. משפחות הכוללות ילדים גדולים יותר, יכולות גם להגיע לטייל באיה נאפה. כאן תמצאו אוכל ים-תיכוני טעים, חופים נעימים, פארק מים וכן… גם מסיבות וחיי לילה.

הולנד

אם כבר מזכירים את עונת האביב ואת הפריחה – הולנד היא המקום המושלם לחופשה משפחתית. בתקופה זו, גם אם לעיתים קריר, עדיין אפשר ליהנות מהיופי הנדיר של מרבדי הפרחים המפורסמים של הולנד. זהו המקום המושלם לזכות בהשראה לעיצוב של חדרי ילדים ושל חדרי נוער; הצבעים העזים, הגנים רחבי הידיים וחגיגות האביב – כל אלו מספקים תפאורה חלומית לחופשה. הולנד אף ערוכה היטב לקלוט את התיירים בתקופה הזאת של השנה, והמבקרים בה יכולים לטייל בשבילי האופניים ולעבור בין האתרים בקלות ובנוחות. משפחות רבות המגיעות לכאן מעדיפות להתמקד בעיר הבירה אמסטרדם, במיוחד אם מגיעים לביקור קצר-מועד, אך מומלץ כמובן לבקר באתרים נוספים ברחבי המדינה כולה. בהולנד יש למשל כפרי דייגים שבהם השתמרה התמימות של חיי הכפר, וכדאי לבקר גם בפארקים הרבים שיש במדינה הזאת, כמו פארק אפטלינג. אם התמזל מזלכם והגעתם להולנד – אל תשכחו לצלם! את התמונות תוכלו לפתח ולעטר בהם את הקירות של חדרי ילדים ושל חדרי נוער.

לונדון

איי יוון והולנד מאפשרים לשלב בין טיול בטבע לבין ביקור בעיירות ובערים, אך משפחות המעדיפות חופשה עירונית בעיקרה, יבחרו אולי בלונדון. האטרקציות העיקריות כאן הן כמובן ארמון בקינגהאם המפורסם, ואם ניתן כדאי לצפות גם בחילוף השומרים. אם הילדים אינם מגלים עניין רב בבילוי מעין זה, תמיד תוכלו לקחת אותם לאקווריום של לונדון או לבקר
ב-Eye of London. הגלגל-ענק הזה יספק לכם תצפית חד-פעמית על המטרופולין הסוערת ויהיה חוויה מרגשת עבור הילדים. לונדון יכולה להיות אידיאלית גם במשפחות עם ילדים גדולים יותר; ניתן למשל לסייר בנוטינג היל, לבקר בשוק הפשפשים של לונדון, לרכוש כרטיס להצגה ולבקר במוזיאונים. אך אחת האטרקציות המרכזיות של לונדון היא כמובן – שופינג. אל תשכחו, עבור כל בגד איכותי שתקנו כאן תוכלו להגיד אחר כך בארץ – “זה לא מכאן, זה מהחופשה בלונדון”.

1875972