ספטמבר 8, 2016

חדר ילדים מעוצב אינו רק נראה יפה או מוסיף טאץ’ ייחודי לבית, יש לו גם משמעות עמוקה על הילד החי בתוכו, והוא יכול להשפיע על יכולת הלמידה שלו, על הריכוז שלו, על השקעתו בשיעורי הבית ואפילו על השעה שבה הוא עולה למיטתו לשנת הלילה. לכן, חשוב מאוד להשקיע בעיצוב חדר הילדים ובבחירה נכונה של הפריטים השונים בחדר, אשר כל אחד מהם ישפיע על המראה הסופי של החדר ועל היתרונות שהוא יעניק לילדים שלכם. איך עושים זאת נכון? על כך תוכלו לקרוא במאמר זה.

לפני הכל – בוחרים את הצבע

לפני שאתם מתחילים לעצב חדר לילד, יש לבחור את הצבע שלו. כשמדברים על בחירה של צבע, הכוונה אינה רק לצבע הקירות, אלא בכלל על שילוב הגוונים והצבעים שיהיו בחדר. הצבעים השולטים בחדרי הילדים צריכים להיות רגועים, צבעים המשרים שלווה, כאלו אשר יעניקו לילד רוגע בזמן שהוא לומד ושיאפשרו לו להתרכז. לרוב, ככל שבוחרים בצבעים עזים יותר ובערבוב של צבעים רבים, יכולת הריכוז של הילד בחדר עלולה להיפגע, והחדר לא יצליח להשרות עליו את השלווה לה הוא זקוק בכדי ללמוד ולהתפתח. חדר ילדים מעוצב בצבע הנכון עשוי לעשות את כל ההבדל.

ההשפעה של תאורה לחדר הילדים

עוד גורם אשר יכול להשפיע משמעותית על האווירה בחדר הילדים ועל המראה שלו הינו התאורה. תאורה לחדר הילדים הינה בעלת משמעות רבה מאוד ויכולה להשפיע על הילד מכמה כיוונים שונים אותם יש לקחת בחשבון:

  • השפעה על הילד בזמן הלימודים ובעת הכנת שיעורי הבית.
  • השפעה על הילד בזמן ההתארגנות לשינה והשכיבה במיטה עד ההירדמות.
  • השפעה על האווירה הכללית בחדר.

לכן, כאשר בוחרים תאורה לחדר הילדים, חשוב ליצור שילוב של תאורה חזקה מצד אחד, אשר תאפשר לו ללמוד בצורה טובה, תאורת לילה עדינה שתספק לו את האור לו הוא זקוק עד ההירדמות מצד שני, אך לא תהיה בהירה מספיק כדי למנוע ממנו להירדם, וכן תאורת אווירה אשר תשלים את האווירה אותה אתם רוצים ליצור בחדר.

ארונות לחדרי ילדים עם מספיק מקום אחסון

אחד הדברים שיכולים להשפיע לרעה על הילד שמנסה ללמוד בחדר, ויכולים להסיח את הדעת שלו, הוא בלאגן בחדר. לכן, כשרוכשים ארונות לחדרי ילדים חשוב מאוד לרכוש ארונות בהם יהיה מספיק מקום אחסון – לבגדים ולנעליים, למשחקים ואפילו לספרי הלימוד (אם אין בחדר כוננית או ספריה עבורם). ככל שהארון יכיל יותר מקומות אחסון, כך יהיה קל יותר לשמור על הסדר בחדר. כך יהיה לילד קל יותר למצוא כל דבר שהוא זקוק לו וכך הוא ימנע מהסחות דעת שונות בזמן שהוא לומד.

אם תעקבו אחר העצות שניתנו להלן, החדר ימלא את תפקידו עבור הילד בצורה אופטימלית.

לימודים בחדר הילדים