דצמבר 10, 2016

כהורים, אנו תמיד רוצים את הטוב ביותר עבור ילדינו, אך לפעמים מדובר במשימה קשה במיוחד. לעיתים עוד יותר קרובות, הכוונות הטובות הופכות למקור לבעיות, והשאיפה ליצור את החדר המושלם עבור הילד מהווה הגשמת חלום לילד הפנימי שלנו – ולא לבן או לבת עצמם. פעמים רבות, התוצאה כלל אינה עונה לדרישות של אורח החיים של הילד, וגם לא לרצונותיו האישיים. במאמר שלפניכם תמצאו מספר כללי מפתח שיעזרו לכם להישאר בכיוון הנכון בעת עיצוב חדר ילדים בצורה שמתאימה להם מכל הבחינות, ובעיקר שתאפשר להם לגדול בו בצורה הרמונית, קלילה ונעימה.

החשיבות של מקומות אחסון בחדר

לאחר שהגדרנו את הצרכים הבסיסיים ואת הדרישות שעל כל חדר ילדים לעמוד בהם – ניתן לגשת לעניין חשוב נוסף, שהוא מקומות אחסון. ככל שהילדים גדלים ומתקרבים לגילאי העשרה, הם מעוניינים ביותר ויותר חופש פעולה בכל הקשור לאחסון נוח ונכון של הדברים שלהם, בצורה שתאפשר להם למצוא את הכול במהירות ובקלות, בכל תקופה בשנה. לפיכך, ארונות לחדרי ילדים מהווים חלק משמעותי ביותר בתהליך העיצוב. יש לבצע ניצול מירבי של שטח החדר על מנת ליצור מספיק מקומות אחסון לבגדים שנהיו קטנים – אך חבל לזרוק, או של צעצועים שכרגע אינם מהווים גורם עניין. ככל שהשנים יעברו, יותר ויותר בגדים “ינדדו” מהארון לבוידעם עם חילופי העונות (וכל בגד גם יהיה גדול וכבד יותר, כי הם גדלים מהר כל כך…).

אילו עצות יעניק לכם מעצב פנים בהקשר של עיצוב חדר ילדים?

כאשר מעצבים חדר ילדים על פי נושא מסוים (למשל, נסיכות, או גיבורי על), לוקחים החלטה מרחיקת לכת הנוגעת להוויה היומיומית של הילד, ולא תמיד מדובר בפתרון הנכון והנבון ביותר, משום שאין לדעת כיצד ישתנה הטעם של ילדיכם בעתיד. לכן, תמיד כדאי לבחור ארונות לחדרי ילדים שיהיו פחות או יותר נייטרליים ויתאימו גם למיטת הילדים. אם ירצו בכך, הם תמיד יוכלו לתלות על דלתות הארון פוסטרים או תמונות שהם עצמם יבחרו. ההגבלות היחידות שהילדים שלכם צריכים מכם בהקשר הזה הן רק הגבלות בטיחות שמלכתחילה באות לטובתם.

דקויות נוספות של ארונות לחדרי ילדים

כדאי לבחור ארון שיהיו בו מגוון פתרונות אחסון קטנים וגדולים – גם אזור לתליית קולבים, גם מגירות שונות, גם מקומות אחסון לחפצים כגון מוצרים נלווים לבית הספר, צבעים, חומרי יצירה וכיוצא באלה. ככל שיש יותר מקומות אחסון, כך עיצוב חדר ילדים יהיה חופשי יותר, משום שיהיה מספיק מקום לכל החפצים ויישאר מספיק מקום לתת דרור לדמיון.

בדרים לנד מבחר ענק של ארונות לחדרי ילדים – צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם לבחור את הארון שמתאים לחדר הילדים שלכם!

ארון לחדר ילדים