יוני 19, 2019

אומנם רובנו חיים בסביבה עירונית הרחוקה מאוד מהג’ונגלים הירוקים, אך עולם החי עדיין מעורר את דמיונם של ילדים רבים. השפה השונה של החיות, המראה שלהן, הצבעים והקולות – כל אלו מסקרנים את הילדים ולעיתים אף משעשעים אותם מאוד. לכן, עולם התוכן העשיר הזה עשוי להוות השראה לעיצוב חדר הילדים. היכן להתחיל ואיך בונים את הקונספט העיצובי הזה? על כך במאמר הבא.  

ריהוט בעיצוב טבעי

הצעד הראשון בעיצוב חדר נוער או חדר ילדים בסגנון ג’ונגל, הוא בחירה חכמה בריהוט המתאים. לרוב, כדי לבנות את המראה המבוקש יש להעדיף רהיטי עץ איכותיים בגוונים טבעיים. לכן, הורים רבים בוחרים עבור הילד מיטה וארון בצבעי מוקה או חום בהיר, אם כי ניתן בהחלט לבחור גם ברהיטים בגוונים כהים יותר. גם רהיטים בצבע לבן עשויים להשתלב היטב בקונספט, אך במקרה זה ישנה חשיבות רבה בהתאמת אביזרים משלימים מדויקים. אם החדר מיועד לפעוטות, ניתן גם למצוא ארונות הכוללים עיטורים של חיות, וכך ליצור אווירה שמחה עבור הקטנטנים. לעומת זאת, אם אינכם מחדשים את החדר מאפס, אלא נעזרים בריהוט קיים, אפשר בהחלט לשדרג את המראה שלו. ניתן לדוגמה להחליף את ידיות הארון ולבחור ידיות בעיצוב ייחודי – כגון עלים או חיות. כך או כך – כאשר מעצבים חדר ילדים, חשוב מאוד להקפיד על חומרי הגלם ולוודא כי הם מתאימים לשימושם של פעוטות וילדים.

אביזרים

כדי ליצור חדר ג’ונגל אמיתי, אחרי שבחרתם ריהוט עבור חדר נוער או חדר ילדים, תוכלו להשלים את המראה באמצעות אביזרים נלווים. אביזרים אלו צריכים להיות מותאמים כמובן לגילו של הילד ולעיצוב הכללי שנבחר. אם מדובר בחדר לילדים קטנים אפשר למשל לשלב מדבקות קיר, טפטים או אפילו ציור קיר הכולל דמויות של חיות. מנגד, כאשר החדר מיועד לבני נוער, מומלץ לבחור בעיצוב בוגר יותר, ולשתף את הנער או את הנערה בהחלטות העיצוביות של התהליך. זוהי גם הזדמנות מצוינת לעודד את הצד היצירתי של הילד; עיצוב מיוחד אינו מחייב השקעה כספית גדולה, ולפעמים דווקא נגיעות קטנות, מקוריות ומדויקות יסייעו ליצור מראה יוצא דופן. ניתן למשל לאסוף עלים יפים, לצבוע צד אחד שלהם ולהצמיד את הצד הצבוע לדף לבן. כך תוכלו ליצור תמונה או טפט ייחודי משלכם. קיימות אפשרויות רבות נוספות – הגבול היחיד הוא גבול הדמיון.

מכניסים את הטבע הביתה

בדרך כלל, ילדים שאוהבים חיות מגלים סקרנות רבה כלפי עולם הטבע כולו. כשתאספו אותם מהגן הם יחזרו הביתה עם נוצות שמצאו בדרך, מקלות או אבנים מיוחדות, ובטיולים משפחתיים הם ילקטו צדפים, חלוקי נחל או צמחים לא מוגנים. כאשר הילדים גדלים מעט הם עשויים לגלות עניין גם בצילום ולתעד את הנופים היפים ואת החיות שראו בדרכם. כל החוויות הנפלאות הללו וכל המזכרות שהילד ליקט זכאיות למקום של כבוד. אם לילד יש למשל אוסף של אבנים מיוחדות ניתן להציג אותן בארונית בעלת דלתות זכוכית שקופות, ואם יש לו כישרון לצילום אפשר להכין מאחת התמונות פוסטר או תמונת קנבס גדולה. כך תהיה לילד הזדמנות להביא לידי ביטוי את עולמו הפנימי ולהפוך את החדר לשלו באמת.

 

Black Pirate-Gallery13