יולי 11, 2019

עולם חיתולי התינוקות עובר טלטלה לאחרונה עם הכניסה של חיתולי הבמבוק לשוק הטטרות והחיתולים, בעבר לא היו מעניקים חשיבות לסוג הבד של חיתול הטטרה אך לאחרונה ישנו טרנד חזק של מודעות סביב הנושא המגיע לאחר כמה שנים שבהן טרנד החיתולים הרב פעמיים הפך לתושב קבע במחוזותינו.

חיתולי במבוק – לפנק את הילד מינקות

אומנם כניסת מוצרי הבמבוק לחיינו נעשית ברגעים אלו ממש אך הם מצטרפים באופן ישיר לאופנה של חיתולים רב פעמיים ולמודעות הסביבתית שגדלה בשנים האחרונות, בעיקר אצל זוגות צעירים, ויחד עמה גם כמויות האנשים שעוברים לתזונה טבעונית ומודעת להשלכות הסביבתיות של בחירת מזון וסוגי בדים.
חיתולי הבמבוק הם לא חיתולים רב פעמיים במובן הקלאסי של המילה אלא מתפקדים כחילולי טטרה אשר יכולים לשמש כחיתול פליטה, סינר הנקה, שמיכה, צלון לסלקל ועוד מגוון שימושים.

היתרונות בשימוש בטטרות העשויות מבמבוק הן רבות ומגוונות ובמאמר זה נדבר על היתרונות הבולטים והעיקריים ששימוש בטטרות במבוק יעניק לילדכם

  1. רכות – בדי במבוק מאופיינים בתכונות רוך ונעימות יותר מכל סוג בד אחר הקיים כיום בשוק.

  2. היפואלרגני – כחלק מהתכונות הטבעיות של הבמבוק כך גם הבדים המיוצרים ממנו ניחנים בעובדה כי הם דוחים ומרחיקים אלרגיות, גירויי עור ודלקות.

  3. סופג- בניגוד לכותנה בדי במבוק מסוגלים לספוג עד 60% יותר נוזלים.

  4. אורגניות – את הבמבוק מגדלים בצורה טבעית, ללא מגע ידי אדם, וללא שימוש בחומרי הדברה כימיים.

  5. אנטי בקטריאלי- העובדה כי במבוק אין מזיקים הופכת אותו לבד אשר מסייע במניעת התפתחות חיידקים על הבד ובכך גם מונע ריחות לא נעימים.

  6. התייבשות מהירה- גם במידה והבד נרטב או התלכלך הוא מתייבש במהירות וביעילות רבה יותר מבדים אחרים.

 

אם ניקח את היתרונות שציינו לעיל נבין מדוע הורים רבים בוחרים בבד הבמבוק לא רק לחיתולי הטטרה של ילדם אלא גם למצעי המיטה בחדרי הילדים שלהם. העובדה כי מערכת החיסון של הילד טרם התפתחה בצורה מרבית והגיעה למלוא כוחה בצוותא עם העובדות הללו הופכות את הבחירה בבדי במבוק לבחירה אשר מסייעת לילד לגדול בשלום ובבריאות ללא חשש להתפתחות תגובות אלרגניות או בהעברת חיידקים שונים ומשונים.

מה שטוב לפנדות טוב גם בשבילנו

דוב הפנדה הפך לאחד מהסמלים של חיות לשימור בעיקר עקב העובדה כי מדובר על חיה בעלת מאפיינים חמודים מאוד אשר בני האדם פשוט מאוהבים בה. כשמדברים על במבוק אנחנו בעיקר חושבים עליו בהקשר של אוכל לפנדות אך הסיבה שהפנדות אוכלות את הבמבוק היא לא רק תזונאית אלא גם בעקבות היתרונות הטובים שדיברנו עליהן קודם.

מחקרים הראו כי את כל התכונות הללו לא מאבדים בתהליכי העיבוד השונים של הבמבוק מגידול חקלאי לבד, אך על מנת לוודא ולהיות בטוחים כי אכן בד הבמבוק שבחרתם לתינוקכם אכן יעניק לו את כל התכונות הטובות יש לוודא כי החברה שמייצרת את הבד שומרת על התנאים המחמירים בגידול ובפיתוח הבד.
על מנת לוודא זאת יש להסתכל על הטיקט שעל החיתול או המצעים העשויים במבוק ולחפש את תו התקן של איגוד מגדלי הבמבוק וזאת בכדי להבטיח כי אתם מעניקים לילדכם את החוויה הטובה ביותר ואת המוצר האיכותי ביותר שניתן להשיג היום בשוק.

סט מצעים למיטת תינוק בייבי גירל