פברואר 14, 2019

בכל שנה צצים טרנדים חדשים ואפנות שונות. לעיתים יהיה מדובר בגישות עיצוביות שנועדו ללוות אותנו לזמן קצר בלבד, ולפעמים יתברר כי סגנון עיצובי כלשהו הופך לקלאסיקה חדשה והוא ממשיך להישאר עימנו לאורך שנים ארוכות. כאשר שוקלים את עיצובו מחדש של חדר הסלון או חדר המטבח, ייתכן שנשתדל לעשות שינויים פחות דרמטיים, אך בכל הנוגע לחדר הילדים – זאת דווקא ההזדמנות להתנסות. מכיוון שהחדר גדל ביחד עם הילד, הוא מראש נתון לשינויים רבים ומיועד לענות על הצרכים המתחלפים שלו. על כן, המאמר הבא יציג את הצבעים ואת העיצובים המובילים לשנת 2019, בדגש על חדרי ילדים ונוער.

 

אופטימיות אנרגטית

לקראת השנה האזרחית החדשה, הכריזה חברת פנטון הידועה על הצבע החדש לשנת 2019. מי שעוקב באדיקות אחר עולם העיצוב אולי לא יתפלא לשמוע כי פנטון בחרה ב-Living Coral כצבע הנכון. זהו גוון ייחודי שנע על הסקלה שבין כתום-אפרסק לבין ורוד והחדשות הטובות הן שהוא משתלב נהדר עם צבעים רבים, במיוחד עבור חדרי ילדים ואפילו מיטות ילדים. לגוון זה שמות רבים, והוא עשוי להיות מכונה סלמון, קורל או אלמוג. הוא מתאים במיוחד לשימוש עם צבעים כגון תכלת או ירוק ומאפשר ליצור מראה שמח ונעים לעין. כדי לשלב את הצבע הזה בעיצוב, אין בהכרח צורך לצבוע את כל קירות החדר בגוון. ניתן למשל לבחור מיטות ילדים בצבע הקורל או להוסיף איורים לקיר הכוללים אלמנטים בצבע זה. אפשר נוספת היא להתקין על קירות החדר מדפים בגוון הייחודי הזה וכך להוסיף קצת צבע ללבן-שמנת שמשמש חדרי ילדים רבים.

 

טבעי ורגוע

טרנד עיצובי נוסף, הוא למעשה טרנד ממשיך – הבחירה במראה הטבעי. הורים רבים מעוניינים ליצור אווירה רגועה עבור חדרי ילדים, ועל כן בוחרים בריהוט המורכב בעיקר מחומרי גלם טבעיים ואיכותיים. כך, נבחרות מיטות ילדים העשויות עץ מלא ובדרך תוך הקפדה על איכות הגימור של הרהיט. על מנת להשיג את המראה הטבעי, חדרי ילדים רבים מעוצבים תוך הקפדה על בחירה בגווני עץ טבעיים או בגוונים ניטרליים יחסית. כך למשל, ישנה העדפה לצבע לבן או לצבע מוקה. לפלטת צבעים מסוג זה יתרון נוסף – היא מתאימה לילדים בגילים שונים ועל כך יכולה ללוות את הילד לשנים ארוכות. הטרנד הטבעי כאמור הפך למעין קלאסיקה, וסביר להניח שגם בעתיד ה”לוק” הזה ימשיך להיות פופולרי לא פחות.

 

ירוק ומרענן

את קו העיצוב הטבעי, משלים טרנד נוסף – שימוש בצבע הירוק והמרענן. כאמור צבע זה משתלב היטב בצבע הקורל, ושניהם אידיאליים לשימוש עבור חדרי ילדים. גם במקרה זה מומלץ לעשות שימוש מושכל ועדין בצבע הירוק כדי להשיג את האפקט הרצוי. אפשר למשל לשלב מיטות ילדים הכוללות נגיעות של הגוון הירוק, או לבחור בטקסטילים ובאביזרים אחרים להשלמת המראה כולל של החדר. אם בחדר ישנו מקום מתאים, או אם ישנה אדנית, ניתן בהחלט לבחור עציצים נאים וכך לחזק את המראה הרענן של חדר הילדים. כיום אפשר למשל לשלב סוקולנטים המצריכים טיפול בסיסי בלבד ובאמצעותם ניתן להרכיב מראה מעניין וייחודי.

20.54.1301.00_2