אוקטובר 26, 2017

לאט ובטוח

רומא לא נבנתה ביום אחד, וגם החזרתה של שגרת היום-יום לבית היא אתגר לא פשוט. את ההכנות לקראת השנה החדשה כדאי להתחיל כשבוע לפני החזרה ללימודים או לגן. בשלב הראשון יש להזכיר לילד כי בקרוב יסתיים החופש ועוד מעט יפגוש שוב את החברים שלו, את המורה או את הגננת. אם בית הספר או הגן נמצאים סמוך לבית אפשר לעבור לידו ולהזכיר לילד את הגן או את הדרך לבית הספר. את ילדי הגנים אפשר להפגיש מחדש בגינה הציבורית, או לקבוע להיפגש בביתו של אחד הילדים. כך ניתן להזכיר לילד את חבריו מהגן וייתכן שכשתתחיל השנה החדשה יחוש יותר בנוח. ברוב הגנים תערוך גם הגננת פגישה מחודשת עם הילדים, כך שהם יוכלו להכיר מחדש זה את זה, כמו גם את הילדים החדשים המצטרפים לגן. אם מתקיים מפגש שכזה מומלץ שלא לוותר עליו – היכרות מחודשת עם הגן תסייע לילד להפנים כי בקרוב יחזור לבלות את יומו בגן. כמה ימים לפני תחילת שנת הלימודים כדאי לחזור ולהקפיד על שעת השינה של הילדים שבזמן החופש נוטה לגמישות.

שנה חדשה  – חדר חדש

המין האנושי אוהב טקסים. הם מסייעים לנו לציין אירועים מיוחדים ולהפנים גם את מה שאולי היינו מעדיפים להדחיק. בדיוק בשל כך, את השנה החדשה אפשר לציין באמצעות חידוש החדר, וכך גם לעורר את התלהבותו של הילד. חידוש חדרי נוער וחדרי ילדים והתאמתם לשנה החדשה יכניס רוח חגיגית ושמחה למאורע ויקל על הילדים לקבל את סיומו של החופש. בתהליך עיצובו של החדר כדאי מאוד לשתף את הילד. הדבר חשוב במיוחד כאשר מדובר בילד העולה לכיתה א’ ויש לבחור עבורו פינת כתיבה.  מלבד השיקולים הטכניים של נוחות קיימים גם שיקולים עיצוביים, ואין ספק כי כשילד בוחר את סביבת העבודה שלו, הוא ייטה יותר לעשות בה שימוש. כמובן שאין זה מחייב בהכרח שהוא יעשה בשמחה את שיעורי הבית שלו. גם לילדים קטנים יותר ניתן לסדר פינת משחק חדשה, כשתוך כדי העבודה אפשר לדבר עם הילד על החברים שיזמין אליו מהגן, וכך להעלות בעדינות את נושא החזרה לשגרה.

מתנות קטנות

נכון, לא מומלץ לפזר מתנות ככה סתם, אבל לפעמים נעים לקבל מתנה גם אם כשאין סיבה מיוחדת. לקראת השנה החדשה אפשר להפתיע את הילד ולקנות לו למשל פסנתר צעצוע או אופני ילדים. מתנה לקראת השנה החדשה תשמח את הילד ותאפשר לו אולי להתחיל את השנה בחיוך וברוח חיובית. הוא ישמח לחזור ולספר לחבריו על הגדג’ט החדש שלו. ניתן כמובן גם להגיע אם הילד לחנות, לתת לו לבחור לבד את המתנה שהוא רוצה. במהלך הקנייה אפשר להדגיש בפניו כי אנו יודעים שהוא יידע לבחור את מה שהוא רוצה בכוחות עצמו, ולהזכיר לו כי המתנה ניתנת לו לכבוד השנה החדשה.

 

תאורה לחדרי ילדים