אוגוסט 31, 2017

בחירת תאורת תקרה

התאורה המרכזית בחדרי ילדים היא כמובן תאורת התקרה. על מנת לוודא כי בחדר מתקיים פיזור אור אפקטיבי כדאי לבחור בתאורה הצמודה לתקרה, או בתאורה תלויה הסמוכה לתקרה. רצוי לבחור בתאורת תקרה שתשלים את העיצוב שנבחר לחדר. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות תאורה המותאמים במיוחד לחדרי שינה לילדים. בחנויות ניתן למצוא למשל אהילים בצורה של שנדליר, ובמגוון של עיצובים שאפשר להתאים לנושא הנבחר לחדר. מומלץ כמובן להשתמש בנורות חסכוניות ולהתקין דימר שיאפשר לשלוט ברמת בתאורה בחדר.

תאורה בפינת העבודה

את התאורה המרכזית בחדר משלימה תאורה נוספת בהתאם לצרכיו של הילד. כאשר הילד עולה לכיתה א’ יש לדאוג כמובן לבנייה של פינת עבודה מסודרת שתהיה מוארת היטב. תאורה מסוג זה ניתן להתקין על מדף הספרים, לחבר לקיר או פשוט להציב על השולחן. לעתים קרובות חיבור המנורה לקיר יאפשר הפצת אור טובה יותר שלא תיצור צל. אלא שהבחירה בתאורת השולחן תלויה גם בילד, ולעתים דווקא העיצוב של מנורות השולחן הוא מושך יותר. אם אכן בוחרים במנורת שולחן מומלץ לבדוק שהיא מאירה היטב את כל משטח העבודה.

תאורה ליד המיטה

הורים רבים מוותרים על מנורת לילה, אך יש לה שימושים רבים. בגיל צעיר משמשת תאורת הלילה על מנת להתמודד עם הפחד של ילדים רבים מפני החושך, ובגילאים מבוגרים יותר היא משמשת כמנורת קריאה. גם את מנורת הקריאה ניתן להציב בדרכים שונות בהתאם לנוחות של הילד. קיימת אפשרות להציב מנורה על כוננית המוצבת ליד המיטה, אך יש כאלו שמעדיפים דווקא לחבר את המנורה לקיר. תהיה הבחירה אשר תהיה, חשוב לוודא כי המנורה מוצבת בזווית שאכן מאפשרת להאיר את האזור המבוקש. כדאי גם לשים לב כי מנורות לילה אינן מצריכות נורות המספקות עוצמת אור חזקה, אלא ניתן להסתפק באור רך יותר.

עיצוב וגדג’טים

לצד הפונקציונליות של התאורה יש להתחשב כמובן בפן העיצובי, ומומלץ לשתף את הילד בבחירת התאורה. בכל זאת מדובר בחדר שלו. מלבד מוקדי התאורה המרכזיים בחדר, קיימת אפשרות לשלב מנורות תאורה צמודות לקיר לשם קישוט או על מנת להקל על הילד להירדם בלילה. בבחירת העיצוב לחדר, אפשר כמובן להשתמש בחוטי מנורות או בגדג’טים אחרים. כיום יש למשל אפשרות להתקין גם תאורה בארון הבגדים באמצעות ספוטים או בעזרת תאורה מובנת. הבחירה הנכונה תאזן בין תקציב המשפחה לבין מציאת גופי תאורה שיתאימו לסגנון החדר.

טיפים לסיום

בתכנון התאורה בחדר הילדים, כדאי לשים לב לנקודות הבאות, שחלקן נכונות גם לתכנון תאורה בבית באופן כללי. מכיוון שתאורה שאינה תאורת תקרה מצריכה שקע חשמלי, יש לבדוק מראש את פיזור השקעים בחדר ולוודא כי אכן יש מספר שקעים מספק הממוקם באופן מתאים. גם התקנה של מתגים בחדר ראויה לתשומת לב, ומומלץ מאוד שהמתגים לתאורה המרכזית יהיו ממוקמים בתוך החדר ושיהיה מתג נוסף שימוקם סמוך למיטה. כך יוכל הילד לכבות את האור מבלי שיצטרך לקום מן המיטה. בבחירה של תאורה לחדר ילדים רצוי מאוד לוותר על מנורות עומדות. מנורות שכאלו עלולות ליפול בעת משחק לא זהיר, להישבר וכך לסכן את שלומו של הילד.

21.10.6365.00-baby-boy-tavan-aydinlatma-636161873553915050