ספטמבר 12, 2018

 

לקראת שנת הלימודים החדשה, הורים רבים מרכיבים עבור הילד שלהם את פינת העבודה המושלמת. הם בוחרים בקפידה את השולחן המתאים, מתלבטים איזה חומרי גלם לבחור ואיזה צבע, ומתאימים את הספרייה האידיאלית שתשרת אותו עוד שנים ארוכות. אך כל המאמצים הללו אינם מבטיחים כי הילד אכן ירצה להשתמש בפינת העבודה שלו. לעיתים הוא דווקא מעדיף את שולחן חדר האוכל או את השולחן בסלון. כיצד בכל זאת ניתן לעודד אותו לבחור בפינת הלימודים שלו? לעיתים המפתח הוא בחירה בכיסא מתאים למחשב, כיסא שיאפשר עבודה נוחה ונעימה.  

תמיכה מתאימה

הקריטריון הראשון שיש לבחון כאשר בוחרים בכיסא מחשב, הוא מידת התמיכה שהוא מעניק לגב. עמוד השדרה שלנו אינו ישר מטבעו, אלא הוא בעל עיקול בצורת S ועל כן חשוב לבחור בכיסא המצויד במשענת הגב המתאימה. משענת גב זו צריכה לתמוך בגב התחתון על מנת לחסוך מאמץ מיותר מהילד, וכדי לאפשר לו עבודה נעימה לאורך זמן. כיום ישנם כיסאות המאפשרים להתאים את המשענת לאזור השקע בגב התחתון וכך הילד זוכה לתמיכה ראויה ושומר על יציבות גוף נכונה גם בעת העבודה. חשוב גם לבדוק כי משענת הגב, ולמעשה הכיסא כולו, יהיו עשויים מחומרי גלם איכותיים ומבדים אווריריים שאינן גורמים להזעה.

אפשרות כוונון

תכנון של חדרי שינה לילדים כמו גם תכנון של חדרי נוער, מחייבים יד עדינה ומדויקת. את החדר צריך להתאים לצרכים של הילד, ולכל ילד יש כמובן דרישות שונות. גם את השולחן ואת כיסא המחשב יש לבחור בחוכמה, ומומלץ להעדיף כיסא הניתן לכוונון. המטרה היא להתאים את גובה הכיסא לגובה הילד וכמובן לגובה השולחן, וזאת בכדי למנוע אי נוחות או מצבים שבהם גוף הילד אינו זוכה לתמיכה מספקת. מלבד כוונון הגובה של הכיסא ניתן לכוונן גם את משענת הגב ואת משענות הידיים, ועל כן כדאי לקבל הסבר מלא בחנות על אופן השימוש בכיסא ועל אפשרויות הכוונון השונות. הילד היושב על הכיסא אמור לגעת עם רגליו ברצפה, ובמידה שמצב זה אינו מתאפשר, הרי שיש לוודא כי ישנו שרפרף לרגליים או הגבהה מתאימה מסוג אחר.

לנסות בחנות

רכישה של רהיט חדש לבית, ובכלל זה גם כיסא מחשב, מחייבת בדיקה מדוקדקת ומלאה שלו. על כן, אין זה מומלץ להתבייש; כדאי להגיע עם הילד לחנות, לעודד אותו להתנסות בכיסאות השונות, ולבדוק שהוא יודע כיצד לכוונן בנוחות ובקלות את הכיסא. עניין נוסף שחשוב לבדוק בחנות הוא את סוג הגלגלים של כיסא המחשב. כיום, לצד הסוג הרגיל, ישנם גם גלגלי סיליקון חזקים ועמידים שאינם שורטים את הרצפה ומחזיקים מעמד לאורך שנים. לכן, חשוב לקבל בחנות את המפרט הטכני המלא של המוצר, כולל סוג הגלגלים. מלבד זאת, מומלץ לבדוק את נוחות השימוש בגלגלים וכדאי שהילד ישב על הכיסא וינוע עליו על מנת לוודא שהגלגלים פועלים כראוי.

 

20.54.1101.00