מאי 23, 2016

הילדים שלכם יודעים בדיוק מה הם רוצים – מה הצבע האהוב עליהם, מהי מיטת החלומות שלהם ומה יהיו התמונות על הקיר. כדי ליצור חדר שיהיה אהוב גם עליכם וגם עליהם, ערבו אותם בתהליך העיצוב ותנו לעצמכם לחשוב מחוץ לקופסא.

כאשר מעצב פנים ניגש לחלל מסוים, מטרתו היא לעזור ללקוח למצוא את הקול האסתטי שלו וליצור חלל שמשקף את אישיותו ואת הטעם האישי שלו. המעצב נכנס לתמונה בשילוב הדברים הללו לכדי חלל הרמוני, אסתטי ופרקטי. על אותו המשקל, כהורים, אנחנו יכולים לעשות את אותו הדבר עבור החלל האישי של הילדים שלנו – חדר השינה שלהם. כהורים, אתם כנראה יודעים שהילדים שלכם יודעים בדיוק מה הם רוצים: הם יודעים בדיוק מה הצבע האהוב עליהם ומהי מיטת החלומות שלהם, אילו בובות וצעצועים הם רוצים ומה יהיו התמונות על הקיר. על-ידי כך שנשתף את הילדים שלנו בקבלת החלטות, ובפרט כאשר ההחלטות הללו משמעותיות כמו עיצוב חדר הילדים, נוכל ללמד אותם בגרות ואחריות, לתת להם להחזיק במושכות ולשאת בתוצאות ובמקביל – לאפשר להם להגשים פנטזיה וליצור את חדר החלומות שלהם.

ילדים והורים מעצבים חדר – איך עושים את זה?

בעת עיצוב חדר הילדים, יש מספר מקומות בדרך בהם ניתן לשלב את הילדים בתהליך, כדי ליצור יחדיו חדר שכולכם תאהבו. כאמור, חדר השינה של הילד הוא החלל האישי שלו, האזור בו נרצה שהוא יוכל להיות עצמו, להתפתח, לדמיין ולגדול. סביבה שתעוצב לטעמו של הילד, או בסיועו ישירות, תגרום לו לאהוב אותה יותר, להרגיש בה נוח ולגרום לו לרצות להיות בבית.

לכן, ראשית, תנו לילדים לבחור את הצבעים: קחו אותם לחנות ותנו להם להפליג בדמיון. רוב הסיכויים שהם יבחרו כמה צבעים משוגעים, אבל אל דאגה. בחרו גרסאות מתונות יותר של הצבעים שהם בחרו לצביעת קירות החדר. תוכלו לשלב כמה מהצבעים העזים יותר בכריות, בחפצים קטנים, בקיר אחד מודגש או בציור קיר.
שנית, ערכו טיול משותף לחנויות בדים ועיצוב הבית. שילוב הילדים שלכם במבחר המרהיב שמספקות חנויות בדים, טקסטיל או סתם חנויות עיצוב, יאפשר להם להשאיר את טביעת האצבע שלהם בחדר בצורה הבולטת והנוכחת ביותר. שיטוט בחנויות מעניינות יכול לתת גם לכם יותר מושג על מה שהילדים שלכם אוהבים, מהם הצבעים האהובים עליהם, מהם החפצים שמעוררים בהם התרגשות ואילו אלמנטים הם היו רוצים בחדר שלהם: בין אם מדובר בנסיכות, בדרקונים או בצורות גיאומטריות צבעוניות.

תנו גם לעצמכם לחשוב מחוץ לקופסא. אל תפחדו מהרעיונות המשוגעים של הילדים שלכם, הם מגלמים בתוכם את הפנטזיות שלהם, ואם תסמכו על הטעם שלכם ותרשו לעצמכם להעז – תוכלו להפוך גם רעיונות גדולים מהחיים לפתרונות עיצוביים פרקטיים יותר, וכך ליצור חדר שגם אתם וגם ילדיכם תאהבו.

natura-baby-departman-karsilamasi