מאי 10, 2018

אין הנאה גדולה מתכנון חדר התינוקות. במיוחד כשמדובר בילד הראשון, ההורים הנרגשים טורחים ובוחרים בקפידה את העריסה המתאימה ואת שידת ההחתלה הנוחה להם. אלא שבמסגרת תכנון חדר זה, יש דבר אחד שיש לזכור. התינוק החמוד שלכם יגדל, ויחד איתו יגדלו גם דרישות המלתחה שלו. על כן כדי ליצור מראה אחיד ונאה מומלץ לשקול לרכוש גם ארון שיספק מקום אחסון ונוסף ושיסייע לשמור על הסדר בחדר. 

מתי רוכשים ארון תינוקות

הורים רבים מסתפקים כאמור ברכישת חבילת הלידה הבסיסית, הכוללת בדרך כלל שידת החתלה ועריסה מתאימה לתינוק. אלא שאם מעוניינים ליצור “טוטאל-לוק” אחיד, מומלץ בהחלט לשקול לרכוש גם ארון תינוקות. הורים לתינוקות רכים מתפלאים לא פעם לגלות באיזו מהירות מתמלאת שידת ההחתלה; בחודשים הראשון לחייהם, התינוקות גדלים במהירות מפתיעה ולעתים קרובות יהיה צורך לרכוש בגדים חדשים כמעט מדי חודש. הורים רבים גם זוכים לקבל בגדים מחברים ומבני משפחה, ועל כן מתעורר צורך גדל והולך במקום אחסון מספק. רכישה של ארון מתאים תספק את צורכי האחסון של התינוק ותשמש אותו היטב גם בשנים הבאות.

חומרי גלם וצבעים

כשמתכננים חדרי תינוקות, אחד השיקולים החשובים ביותר נוגע לחומרי הגלם שבהם נעשה שימוש. בדרך כלל עריסה לתינוק תהיה עשויה מחומרים איכותיים כגון עץ מלא, ותהיה בנויה באופן המאפשר תפעול קל וגמיש המאפשר התאמה למידות גופו של הילד. כך, בעריסות רבות קיימת אפשרות להנמיך את גובה המזרן כאשר התינוק מתחיל לגדול וכשקיימת סכנה שינסה לטפס אל מעבר לעריסה. עניין חשוב נוסף בנוגע לריהוט בחדר התינוק הוא הצבעים שבהם נעשה שימוש. יש לוודא כי צבעי העריסה, השידה והארון אינם רעילים, וגם המזרן נדרש לעמוד בתקן מסוים בנוגע למידת עמידותו באש. מכון התקנים של מדינת ישראל מגדיר את ת”י 682 ואת ת”י 681 הנוגעים למיטות תינוק, ללולים ולעריסות, והוא מחייב ייבוא ושיווק של מוצרים העומדים בתקן זה. ההמלצה היא, שלפני שבוחרים את הרהיטים באופן סופי, ההורה יוודא כי הריהוט המבוקש עומד בתקן שקבעה המדינה.

קלאסי, מתוק או טבעי?

לאחר שכל השיקולים הטכניים והפונקציונליים זוכים למענה הראוי, ניתן להתפנות לחלק המהנה באמת – בחירת העיצוב. ראשית, בעת בחירת ארון לחדר לתינוקות, יש להגדיר עבור מי בדיוק מיועד הארון. אם זהו ארון שנועד לשרת שני ילדים – בן ובת, כדאי אולי לבחור בצבע נטרלי יחסית או בעיצוב שמח שיתאים לשניהם. כיום ניתן למצוא דגמים הכוללים גם איורים של חיות ולעתים קרובות יש אפשרות לשלב אותם בעיצוב הכולל של החדר. לעומת זאת, ישנם מצבים שבהם כדאי להעדיף דווקא סגנון קלאסי שיתאים גם לצרכים המשתנים של בני הבית. בחנויות ניתן למשל למצוא ארון בסגנון טבעי או ארון בסגנון רומנטי ואין הכרח לבחור בעיצוב המזוהה עם עולם הינקות. במקרים אלו הארון יכול לשמש את בני המשפחה גם כשהרך הנולד הגיע כבר למצוות.

 

21.05.5200.00-baby-boy-tul-150x260-cm-636108521070029950