יוני 7, 2018

הצטרפותו של תינוק חדש למשפחה מחייבת היערכות ייחודית, ולעתים נדרש אף תכנון מחדש של הבית. ההורים לעתיד צריכים לוודא כי הסביבה הביתית בטוחה ככל שניתן עבור התינוק, ועליה להצטייד במחסומים למדרגות ובכיסויים לפינות חדות של רהיטים. אך לאחר השלמתן של כל משימות אלו, מגיע הרגע שלו באמת כולם מחכים – הכנת חדרו של התינוק ועיצובו. על מנת לעשות זאת בחוכמה, כדאי לשים לב לדברים הבאים.

מגדירים מטרות ומסגרת תקציב

כל ההורים רוצים בטוב ביותר עבור ילדיהם, ועל כן כאשר מגיעים לחנויות הריהוט ומחפשים אחר הפריטים הנדרשים, רבים חשים בלבול רב. בשוק קיימים דגמים רבים, והיצע מגוון, אך ראשית, חשוב שההורים יגידו לעצמם את מסגרת התקציב, ויבינו מה למעשה נדרש להם לשם עיצוב חדר התינוק. לשם כך ניתן גם להתייעץ עם בני משפחה אחרים או עם חברים שכבר צברו ניסיון ויכולים להציע באילו רהיטים מומלץ לבחור. יש מי שירצה למשל לרכוש שידת החתלה שבה יאוסחנו כל הפריטים של התינוק, ויש מי שיעדיף לרכוש כבר בתחילת הדרך ארון ששימש את התינוק גם כשיגדל. כיום ניתן גם למצוא פתרונות נוספים כגון עריסה שבה משולבות גם מגירות המתאימות לאחסון בגדיו של התינוק בחודשי חייו הראשונים.

דגמים וצבעים

בבחירת הרהיטים של חדרי תינוקות חשוב לשים לב גם לעניין נוסף והוא הצבע הנבחר לרהיט. מי שיודע את מין היילוד מראש, יכול לבחור צבע בהתאם, אך קיימים גם דגמים שעשויים להתאים לשני המינים כמו דגם הכולל ציורים של חיות ספארי. הורים המעוניינים לבחור בפריטי ריהוט שילוו את התינוק גם בהמשך חייו, יכולים לבחור ברהיטים בגוונים קלאסיים כמו לבן, וישנם גם דגמים המשלבים צבע עץ טבעי. רהיטים מסוג זה הם פונקציונליים במיוחד, מאחר שניתן לשלב אותם גם בשאר חדרי הבית, בעת הצורך. אם למשל בוחרים בשידה לבנה ובעיצוב קלאסי או רומנטי, אפשר בהחלט לעשות בה שימוש גם אחרי שהתינוק כבר גדל.

מודדים ומתרשמים

לאחר שההורים החליטו אילו רהיטים נדרשים להם, חשוב מאוד לבצע עבודת הכנה לפני רכישת הפריטים הרצויים. במסגרת זו, יש למדוד את החדר המיועד באופן מדויק על מנת לוודא כי הרהיטים שנבחרים אכן יכולים להשתלב בחלל החדר כראוי. עריסות לתינוקות למשל, במיוחד כאלו הכוללות מקום אחסון נוסף ומגירות צמודות, הן בדרך כלל בעלות גודל קבוע, וכדאי לבדוק באתרי האינטרנט את גודלן המלא, על מנת שניתן יהיה לתכנן את עיצוב החדר באופן המיטבי. כאשר מגיעים לביקור בחנות, מומלץ להתרשם מכל הדגמים השונים ואין חובה לבצע על הבחירה “על רגל אחת”. מומלץ לשקול גם כיצד הסגנון של חדר התינוק ישתלב בסגנון של הבית כולו.

פרטים אחרונים ואביזרים

לקראת סיום התהליך, ולאחר שנבחרו הרהיטים השונים, זה הזמן ליהנות באמת. חדר התינוקות צריך להשרות אווירה נעימה ונינוחה, ועל כן חשוב לצבוע את הקיר בצבעים מרגיעים ורכים, כגון שמנת, ורוד עתיק או כחול עדין. חשוב גם לוודא כי קיים אוורור נאות בחדר, וכי ישנו מקום להציב רדיאטור, או אמצעי חימום אחר לתקופת החורף הקרה. על קירות החדר ניתן לתלות מדפים שונים ועליהם אפשר להציב למשל בובה שליוותה את ההורים לאורך תקופת הילדות שלהם, או צעצוע אהוב שנשמר במשפחה. כדאי גם להשאיר מקום על הקיר לתמונות של הילד – יהיו הרבה כאלה.

20.43.1002.00-baby-boy-large-dolap-636108516876428046