אוקטובר 10, 2017

חדרי ילדים, הם לא רק הממלכה הפרטית שלהם, שם הם ישנים, משחקים, עושים את שיעורי הבית שלהם, משחקים במחשב ועוד. לא מעט פעמים הילדים שלנו מבקשים לארח חברים בחדרם, לא רק לכמה שעות, אלא מזמינים אותם ללינה לילה. כיצד אנחנו ההורים אמורים להתכונן לכך?

כיצד מתכוננים לבואו של חבר?

חשוב מאוד לדעת מיהו הילד, מה הוא מעדיף, כיצד ניתן למנוע ממנו להשתעמם, אילו תחביבים ומשחקים או כל פעילות אחרת הוא מעדיף. אפשר גם באותה המידה ליצור קשר עם הורי הילד, ולברר אודותיו עוד פרטים, כמו למשל מה הוא אוהב לאכול, הכל על מנת שירגיש בנוח אצלכם בבית ובמיוחד בחדר של ילדכם.

והיה ולא מבררים את כל הנושאים הללו, קיימת אפשרות שהחבר לא יפיק הנאה מהביקור, יחוש בחוסר נוחות ושעמום. יש לאתר בעבורו גירויים שיספקו אותו, שהוא ייהנה מהשהות, להעניק לה ערך מוסף בעבורו. בסופו של דבר הוא אורח בבית.

האם ילדכם וחברו יכולים להסתדר לבדם?

עניין זה תלוי בגילאי הילדים. ככל שהם צעירים יותר, כך יהיה על ההורים לגלות מעורבות, להניע ולהפעיל את הילדים. כאשר הילדים הם בוגרים יותר, למשל בני נוער, סביר להניח שהם לא יתנו לכם אפילו להתערב, זהו גיל בו הם מחליטים מה לעשות.

כמה חברים להביא אליכם?

בהחלט לא מומלץ להזמין יותר מילד אחד, במיוחד כאשר מדובר באירוח בחדר ילדכם. ילדים נוטים להתנהג בחוסר זהירות, לעיתים הם גם תוקפניים, פעלתניים, ואם תזמינו כמה חברים גם יחד, קיים סיכוי סביר שהמהומה תהיה גדולה. הילדים אף עלולים להציק לחברם המארח, לפגוע או לשבור חפצים בחדר ולקפוץ על המיטות. בנוסף, כאשר מגיע יותר מחבר אחד, יש לדאוג לארוחה וכיבוד. האם זה קל להכין ארוחת ערב לכמה ילדים שלכל אחד דרישות וטעם משלו?

כיבוד

תמיד כדאי להכין מראש כיבוד לחבר, ולהתמקד בתזונה בריאה. להעדיף פירות על חטיפים. שאלו את הורי הילד, מה הם מרשים לו לאכול ומה לא? האם הוא אלרגי למזון מסוים?

כמה זמן הילד ישהה בביתכם?

כאן חייב להיות תיאום ציפיות עם הוריו של הילד. לעיתים הם בעצמם יצרו קשר ויבררו עמכם האם ילדם יכול להתארח אצל ילדכם? ובכן, עניין זה תלוי בכמה משתנים – האם הילד רוצה? האם יש לכם זמן, כוח וסבלנות? כמו כן יש לברר עם ההורים, מהו אורכו של הביקור, האם מדובר רק בבילוי של כמה שעות או לינה בחדרו של ילדכם לאורך שעות הלילה?

נוחות בחדר הילדים

לבסוף, בין אם מדובר על חדרי נוער או חדרי ילדים, ובמיוחד כאשר רוצים לארח חבר ללילה, חשוב מאוד שהחדר יהיה מעוצב על פי טעמו האישי של ילדכם, שתשרור בו אווירה נעימה ומרגיעה, ובנוסף, כיום ישנו מגוון רב של מיטות לחדרי ילדים ונוער, נוחות ומעוצבות, המתאימות לאירוח חבר המוזמן לישון בביתכם.

 

Active-Gallery6