נובמבר 23, 2017

ארון בחדר הילדים הוא רהיט שממלא כמה פונקציות. הפונקציה המרכזית היא כמובן אחסון של בגדים וצעצועים, אבל הוא גם משפיע על המראה הכללי של החדר ובהחלט ממלא פונקציה של עיצוב. ארון טוב הוא השקעה לטווח הארוך, ולכן יש כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם כדי לקנות את הארון שהכי יתאים לכם ולילדכם.

 

מקום חשוב לאחסון

כאשר אנו בוחרים ארון בגדים לחדר הורים או לחדר של נער מתבגר, הכי חשוב לנו שיהיה מספיק מקום לאחסן את כל הבגדים והנעליים, ושיהיה קל לסדר ולשלוף אותם. אולם כאשר בוחרים ארון לחדר ילדים הדגשים מעט שונים, מאחר והארון משמש גם לאחסון של צעצועים וחפצים נוספים.

לפני שמגיעים לחנות כדי להסתכל על הדגמים השונים, כדאי קודם כל לשבת בבית ולחשוב מה אתם רוצים שהארון יכיל- איזו כמות של בגדים וצעצועים, ואם יש דברים נוספים שכדאי לשים עליהם דגש כמו מקום אחסון נוסף למצעים או חפצים אחרים. אם יש צורך בכך ערכו רשימות, וצרפו אליהן את המידות של הארון. בדקו מהו הגודל המינימלי שאתם צריכים, אבל גם ציינו את הגודל המקסימלי בהתאם למקום הפנוי שיש בחדר.

בזמן ביצוע המדידות שימו לב לאילוצים השונים שיש בחדר, כמו חלון שאי אפשר לחסום, מיטה או רהיט אחר שמגביל את פתיחת דלתות הארון וכו’. האילוצים האלו יכולים להשפיע מאוד על בחירת הדגם הסופי של הארון, בעיקר בשיקולים של מידות או דלתות הזזה לעומת דלתות שנפתחות כלפי חוץ.

להשתלב בעיצוב

מאז ומעולם היו בשוק ארונות בעלי עיצוב פשוט ופונקציונלי, אולם בשנים האחרונות אנחנו רואים מגמה של שינוי בתחום עיצוב חדרי ילדים. על פי התפיסה הרווחת היום לא צריך להתפשר, אפשר לקבל רהיטים איכותיים ופונקציונליים ביחד עם עיצוב ייחודי כיד הדמיון הטובה על המעצבים. העיצובים הססגוניים הופכים את חדר הילדים לעולם קסום וחווייתי- עולם של נסיכות, ג’ונגל, מרוצי מכוניות או טיסה לחלל. יש כמובן מגוון רחב של דגמים ועיצובים כך שתוכלו למצוא את הארון שישתלב בעיצוב החדר הקיים. רהיטי הילדים בדרים לנד מעוצבים כמכלול, כך שאם תרצו תוכלו לרכוש רהיטים נוספים כמו שידה או מדפים, בעיצוב המשתלב עם הארון כמקשה אחת.

לבחור ביחד עם הילד

בחירה של חדר תינוקות נעשית אך ורק על ידי ההורים, אולם ככל שהילד גדל כך הוא מפתח לעצמו דעות והעדפות. לכן מומלץ מאוד לבחור את הארון ביחד עם הילד, כך שיוכל לחוות דעה על העיצוב ועל מה שהוא אוהב. כאשר נמצאים בחנות כדאי מאוד לתת לילד להתנסות בעצמו- לפתוח את הארון ואת המגירות, ולראות האם נוח לו להגיע לחלקים השונים (כמובן כתלות בגיל ובגובהו). גם בגיל צעיר האפשרות הזו נותנת לילד תחושה חשובה של עצמאות.

לא משנה איזה ארון תבחרו בסופו של דבר, חשוב להקפיד על כללי הבטיחות ולקבע את הארון לקיר בצורה מתאימה כדי למנוע תאונות.

 

 

20.43.1002.00-baby-boy-large-dolap-636108516882678125