דצמבר 10, 2018

כשתינוק נולד, נעדיף לבחור פעמים רבות בגוונים רכים ונעימים ובעיצוב מעוגל ונינוח. אלא שמגיע השלב שבו התינוק שלנו גדל, הופך להיות פעוט, והנה, לפני שבכלל הרגשנו בזה, הוא כבר ילד שובב ואנרגטי שרק מחפש דרכים חדשות לפרוק את האנרגיה שלו. כעת הגיע הרגע לעצב מחדש את החדר שלו ולבחור בעיצוב ספורטיבי שיבטא את אישיותו ושיאפשר לו להתנהל במרחב החדר בחופשיות. אז כיצד הופכים את חדר הילדים לספורטיבי – על כך במאמר הבא.

 

מטפסים על קירות

לא, זה לא ההורים שמטפסים על הקירות בגלל הילד, זה הילד שמטפס על הקיר… כי הוא שם! אחד הטרנדים החמים ביותר היום הוא יצירה של קיר טיפס בחדר הילדים. קיר מסוג זה יכלול בדרך כלל עיגון של שלבי טיפוס בתוך הקיר עצמו, בריווח המתאים לגילו ולגודלו של הילד. את הקיר הזה ניתן לבצע באמצעים שונים ולבנות מחומרים שונים – חומרים פלסטיים או אפילו עץ. העניין המרכזי שאין לוותר עליו הוא כמובן הבטיחות, ועל כן הורים המחליטים לממש פרויקט שכזה, מומלץ כי יתייעצו עם בעל מקצוע שכבר צבר ניסיון בפרויקטים דומים.

 

סולמות וחבלים

כלי נוסף שבאמצעותו ניתן להעלות את מפלס האנרגיה בחדר, היא לשלב בו סולמות – מהסוג הנפוץ באולמות הספורט שבבית הספר. גם כאן חשוב לעגן את הסולם היטב, גם ברצפה וגם בתקרה, על מנת לוודא כי המתקן בטוח לשימוש עבור הילד. מי שחושש כי הסולם יצור אווירה פדגוגית מדי, המזכירה את בית הספר – אל דאגה; את הסולם ניתן לצבוע בלבן או בצבעים עליזים אחרים, וניתן גם לשתף את הילד בעיצוב שלו. מלבד סולם, ניתן לשלב בחדר גם חבלים התלויים מהתקרה, שעליהם יוכל הילד לטפס ולהיכנס לכושר.

 

על טבעות ועל נדנדות

שילוב של מתקנים שונים בחדר צריך שייעשה בחוכמה, ואין זה מומלץ להעמיס על חדר הילדים מתקנים מרובים מדי. בסופו של דבר המטרה היא לייצר חדר ספורטיבי וכייפי, אך גם נעים לעין. לכן, לפני שבוחרים איזה מתקנים לשלב בחדר הילדים, כדאי להכיר את כל האפשרויות, ולוודא כי קיים איזון ביניהן. אם רוצים לאפשר לילד פעילות ספורטיבית אינטנסיבית, הרי לצד קיר הטיפוס ניתן גם לבחור בטבעות התלויות מהתקרה, למשל. אך מלבד פעילות מסוג זה, כדאי גם לאפשר לילד פעילות מרגיעה, ולשם כך ניתן לשלב בחדר נדנדה נוחה או ערסל מפנק ונעים.

 

עיצוב ספורטיבי

מתקנים ואביזרים הם כמובן דבר נפלא מבורך אך כאשר רוצים ליצור חדרי ילדים מעוצבים, חשוב לשים לב לאופן שבו כל הפרטים הקטנים הללו מתחברים ביחד. ללא רעיון מרכזי או תמה עיקרית, החדר ייראה מפוזר ולא נעים, וסביר להניח שגם הילד עצמו לא ייהנה מהשהות בו. למשל, כאשר בוחרים ארונות לחדרי ילדים, חשוב שהצבע והעיצוב שנבחרו ישתלבו היטב בצבעים של הסולם שהותקן או של קיר הטיפוס שהרכיבו ההורים. על כן, כדאי להחליט מראש, אולי בשיתוף עם הילד, על פלטת צבעים משלימים, ולהשתמש בעיקר בהם בעת עיצוב החדר. ניתן גם לבחור אלמנטים ספורטיביים כגון פסים בצבעים שונים לשלב מיטת מכונית שתסייע ליצור את האווירה הנכונה.

מיטת מעבר מכונית לבנה