אוקטובר 2, 2019

לא מזמן החלה שנת הלימודים החדשה, והנה ממש בקרוב תתחיל עונת החגים. אך לצד סעודות משפחתיות וביקורי נימוסין אצל קרובים-רחוקים, נשאר לא מעט זמן לבילויים משותפים עם הילדים. אז אומנם נדמה לנו שבחופש הגדול טיילנו איתם בכל הארץ וכבר מיצינו את כל האטרקציות האפשריות, אך כעת מרגישים כבר את הסתיו, מזג האוויר נעים יותר, וגם לנו יש יותר סבלנות לטיולים ולאטרקציות אחרות שפסלנו על סף בקיץ החם. אז מה עושים עם הילדים לכבוד שנת תש”ף? קראו במאמר הבא.

טיולים

חודשי ספטמבר-אוקטובר הם זמן אידיאלי לסייר במסלולי הטיולים של ישראל, ובתזמון מושלם החברה להגנת הטבע מציעה שלל פעילויות לכל המשפחה. במעגן מיכאל למשל מוצעת תוכנית הכוללת ביקור בבריכות הדגים ותצפית על הציפורים שבאזור. גם בדרום קיימים מסלולים רבים, אחד מהם באזור מדבר יהודה ונחל עוג. עם קצת מזל, הילדים ייהנו לא רק מהנחלים, אלא אף יזכו לראות שפנים ויעלים. אם אתם רוצים לטייל בניחותא, ולא במסגרת פעילות מאורגנת, תוכלו לדוגמה לתכנן ביקור בעיר העתיקה של קיסריה. זאת הזדמנות גם להכיר קצת את ההיסטוריה של ארץ ישראל ואת אחד המפעלים המצליחים ביותר של המלך הידוע הורדוס. מלבד ההיפורדרום המשקיף לים, תוכלו לבקר גם בשרידי ארמונו המפואר של הוררדוס ולהתרשם מהפסיפסים היפיפיים שבמקום. אם אתם מחפשים טיולים מאתגרים יותר, תוכלו לצאת לטיול מים, ולשם כך לא חסרים יעדים; נחל שופט הוא אחד האתרים האהובים יותר, ואם אתם בצפון תוכלו לבקר גם בנחל אל-על או בעין דבשה.

הצגות

כשהילד מגיע לגיל מסוים, ההורים מגלים כי הקירות של חדרי נוער הופכים די מהר למעין לוח הערצה של הכוכבים התורניים. עיצוב חדרי ילדים אומנם עדיין נמצא באחריות ההורים, אך גם לילדים הקטנים גיבורים משלהם, וההצגות של ראש השנה יאפשרו לקטנטנים לראות מקרוב גיבורים אלו. אחד הכוכבים העולים בתחום הצגות הילדים הוא “מני ממטרה” המופיע בכל רחבי הארץ ומציע חוויה שגם קורצת להורים ומאפשרת להם לעבור את ההתנסות בשלום. מלבדו ניתן כמובן למצוא כרטיסים לגיבורים שכבר צברו ותק; יובל המבולבל יוצא במחזמר חדש, מיקי מציגה את הקלאסיקה “האריה שאהב תות”, ומיכל הקטנה עושה את “חנה’לה ושמלת השבת”. לצד הצגות אלו קיימות גם הפקות איכותיות של תיאטרון חולון, מופעים של קרקס “בראבו” והצגת “עוץ לי גוץ לי” שעדיין רצה בתיאטרון הקאמרי.

פסטיבלים

תפוח בדבש – זוהי אחת הדרכים המתוקות ביותר לקבל את השנה החדשה. אך מה אתם באמת יודעים על הדבש ועל אופן הייצור שלו? לכבוד השנה החדשה זה אולי הזמן להשתתף ביחד עם הילדים בפסטיבלי דבש שונים ברחבי הארץ. ביד מרדכי יצרו תוכנית ייחודית לרגל החג, הכוללות פעילויות שונות ואף סדנה לאפיית עוגות דבש. באמצעות ההפעלות, הילדים (והמבוגרים) ילמדו קצת על העולם המופלא והעסוק של הדבורים, ואולי תגלו סוף-סוף אם מילות הקסם “מלח-מים” אכן מסייעות להרחיק מכם את הדבורים. פסטיבלי דבש מתקיימים גם במכוורות נוספות כגון זו שביסוד המעלה וגם מכוורת “דבורת התבור” מציע פעילות חווייתית ומלמדת. שנה טובה!

 

1875972